"Możemy nauczyć się czegoś nowego, zawsze, kiedy uwierzymy, że jest to możliwe." ( Virginia Satir)

Structogram® to nazwa szwajcarskiego systemu treningowego, który jako jedyny na rynku rozwoju osobistego oparty jest na badaniach genetycznych. To metoda w całości oparta na  badaniach prof. Paula D. MacLean'a, który dowiódł, że mózg człowieka składa się z trzech części, odpowiadających za różne funkcje (struktura funkcjonalna mózgu). Pomimo różnic, te trzy bardzo różne części mózgu muszą nadal współpracować i komunikować się w ramach trójdzielnego mózgu, natomiast każda z nich przestrzega swoich własnych, ściśle określonych reguł gry. Ludzkie zachowanie to wynik wzajemnej zależności pomiędzy instynktowną reakcją pnia mózgu, emocjonalną i impulsywną reakcją układu limbicznego oraz trzeźwą i racjonalną reakcją kory mózgowej.

Structogram® umożliwia dogłębne poznanie indywidualnej struktury mózgu, co pozwala na  sukces i prowadzenie życia i biznesu w zgodzie  ze swoją naturą  i bez zbędnych kompromisów.

Cały system treningowy składa się z czterech modułów.

Structogram® 1 Klucz do poznania Siebie

Podczas jednodniowego szkolenia Klucz do poznania Siebie poznajesz swoje naturalne, genetycznie uwarunkowane predyspozycje i poznajesz sposoby ich wykorzystania w życiu prywatnym, zawodowych czy biznesie. Jesteś świadomy siebie, autentyczny w relacjach, odważnie i efektywnie wykorzystujesz możliwości rozwoju i masz motywację do planowania i realizowania celów bez odkładnia swojego życia na potem.  Z tą wiedzą czujesz się na tyle komfortowo, by szybko dokonać zmiany i ruszyć z miejsca, ale także ograniczyć stres i wzmocnić swój potencjał. 

 

Structogram® 2 Klucz do poznania Innych Triogram

Podczas jednodniowego szkolenia Klucz do poznania Innych uczysz się rozpoznawać biostrukturę innych ludzi. Dowiadujesz się , jak    lepiej współpracować w zespole. Rozumiesz, jakie style działania mają osoby w twoim otoczeniu. Uczysz się skutecznej komunikacji z nimi. Możesz lepiej motywować i inspirować. Unikasz  zbędnych konfliktów. Twoje relacje z najbliższymi stają się harmonijne, głęboki i pełne zrozumienia dla indywidualności każdego człowieka. Wzmacniasz swoją inteligencję emocjonalną i zwiększasz naturalne kompetencje społeczne , niezbędne dla osoby chcącej żyć autentycznie.

 

Structogram® 3 Klucz do poznania Klienta

Jeśli jesteś sprzedawcą , jesteś odpowiedzialny na codzień  za zwiększanie wyników sprzedaży i utrzymaniem długoterminowych relacji z klientami. Podczas dwudniowego szkolenia Klucz do poznania Klienta poznajesz indywidualne preferencje zakupowe Twoich klientów. Masz do dyspozycji wiedzę, dzięki której jesteś w stanie lepiej sprzedawać swoje produkty czy usługi. Łatwo rozpoznajesz motywy zakupowe i czynniki wpływające na powodzenie albo opór w procesie sprzedaży. Możesz uaktualnić swoją ofertę i dopasować sposób sprzedawania do indywidualnych potrzeb Klientów.

Jako uczestnik będziesz miał także szansę poznać nowoczesne narzędzie "bioskaner", które analizuje słowa kluczowe każdej witryny internetowej czy oferty handlowej. Dzięki znajomości biostruktury twoich partnerów handlowych, bez trudu i niezwykle szybko zainteresujesz ich swoją ofertą i skutecznie zbudujesz silną lojalność zakupową. A to wszystko przełoży się docelowo na wielkość i efektywność Twojego biznesu.

Structogram® 4 Klucz do przywództwa i budowania zespołu 

Jeśli jesteś  managerem i zarządzasz zespołem, doskonale wiesz, jak znajomość twoich pracowników wpływa na Twój sukces jako lidera. Podczas szkolenia Klucz do przywództwa i budowania zespołunauczysz się sprawnie motywować i dopasowywać zadania do talentów członków zespołu. Ta wiedza pozwoli Ci zmniejszyć skutki wypalenia zawodowego, uniknąć błędów w rekrutacji i pozwoli Ci na wykorzystanie nowoczesnej wiedzy do rozwijania potencjału pracowników w twojej organizacji.

Trening Structogram® jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które szukają sposobu na rozwój, są otwarte na nowoczesne metody nauki, chcą zdobyć unikalną wiedzę i bardzo szybko wdrożyć ją w życie. Już uczestnictwo w pierwszym module, pozwala rozwinąć kompetencje i zwiększyć sukces w sferze osobistej. Pozostałe moduły dają  silną przewagę w biznesie i wzmacniają siłę twojej firmy lub organizacji, w której pracujesz.

Treningi odbywają się w formie szkoleń otwartych lub zamkniętych, uszytych dokładnie na Twoją miarę .

Jeśli masz ochotę na nowoczesną zmianę, skontaktuj się ze mną telefonicznie  (+48602737373) albo zapytaj o szczegóły.

Wspólnie znajdziemy rozwiązanie najlepsze dla Ciebie.